Strona poświęcona nowej Strategii rozwoju gminy Konstancin-Jeziorna | Konstancin-Jeziorna

Strona poświęcona nowej Strategii rozwoju gminy Konstancin-Jeziorna

28-02-2022

Utworzona została specjalna strona internetowa, na której będą publikowane wszystkie informacje dotyczące trwających prac nad Strategią rozwoju gminy Konstancin-Jeziorna do 2030 roku.

Rada Miejska Konstancin-Jeziorna podejmując 24 listopada 2021 roku uchwałę nr 443/8/33/2021 w sprawie szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania projektu Strategii rozwoju gminy Konstancin-Jeziorna do 2030 roku zainicjowała prace nad projektem strategii. Jest to dokument, który będzie wyznaczał cele i kierunki rozwoju jedynego uzdrowiska na Mazowszu.

Nowa strona internetowa

Aby ułatwić dostęp do informacji osobom zainteresowanym pracami nad Strategią rozwoju gminy Konstancin-Jeziorna, utworzona została specjalna strona internetowa strategia.konstancinjeziorna.pl. Będą na niej publikowane wszystkie bieżące informacje na temat trwających prac. Ponadto na stronie znalazły się artykuły, z których dowiemy się między innymi czym jest strategia rozwoju gminy, dlaczego jak tak ważna dla przyszłości gminy Konstancin-Jeziorna oraz jak można się włączyć w prace nad jej opracowywaniem.

Aktualny stan prac

W najbliższych tygodniach będą dobiegały końca prace przygotowawcze, w tym w ramach zamówienia publicznego zostanie wyłoniona firma, która na zlecenie Urzędu przeprowadzi całą procedurę sporządzania projektu strategii, aż do jego przyjęcia przez Radę Miejską Konstancin-Jeziorna. Jedną z pierwszych rzeczy jakie zrobi wyłoniony wykonawca, będzie zorganizowanie otwartego spotkania dla wszystkich zainteresowanych osób. Spotkanie będzie miało przede wszystkim charakter organizacyjno-szkoleniowy. O dokładnym terminie spotkania poinformujemy wkrótce.

Liczymy na udział mieszkańców

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w pracach nad sporządzeniem strategii zapraszamy do współpracy. Zgłoszenia należy dokonać poprzez e-mail: strategiaatkonstancinjeziorna [dot] pl lub telefonicznie pod numerem 22 484 23 90, 22 484 23 92 lub 22 484 24 11.